kara.megabb
SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ DİLEĞİMİZ MUTLU OLMANIZDIR

Join the forum, it's quick and easy

kara.megabb
SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ DİLEĞİMİZ MUTLU OLMANIZDIR
kara.megabb
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Anahtar-kelime

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

En son konular
» street fıghter
(Benim ve Roz’un Sonbaharı) EmptyÇarş. 17 Mart 2010, 10:18 tarafından Admin

» süper avatarlar
(Benim ve Roz’un Sonbaharı) EmptyCuma 11 Eyl. 2009, 10:03 tarafından Admin

» minik şeker avatarlar
(Benim ve Roz’un Sonbaharı) EmptyCuma 11 Eyl. 2009, 10:00 tarafından Admin

» vizyondakiler
(Benim ve Roz’un Sonbaharı) EmptyCuma 11 Eyl. 2009, 09:31 tarafından Admin

» tan taşçı biliyormusun
(Benim ve Roz’un Sonbaharı) EmptyPerş. 10 Eyl. 2009, 23:35 tarafından Admin

» bkm bib bipp
(Benim ve Roz’un Sonbaharı) EmptyC.tesi 22 Ağus. 2009, 12:38 tarafından Admin

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde siirt adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde kara.megabb adresi saklayın ve paylaşın

TOPLİSTLER

toplist

Zirve100 Site ekle

Bu site ForumEli üyesidir

(Benim ve Roz’un Sonbaharı)

(Benim ve Roz’un Sonbaharı) Empty (Benim ve Roz’un Sonbaharı)

Mesaj tarafından Admin Salı 05 Mayıs 2009, 22:25

Gösterim tarihi:01.Mayıs.2009
Yönetmen:Handan Öztürk
Oyuncular:Serkan Altunorak, Öznur Kula, Serra Yılmaz, Zerrin Arbaş
Dil:Türkçe
Tür:Drama
Fragman: (Benim ve Roz’un Sonbaharı) Video İzlemek için tıklayınız

Sular altında kalan Hasankeyf ve herkesin kendi suyunun altında kalma hikayesi... Handan Öztürk'ün senaryosunu yazıp yönettiği film Hasankef, Batman ve Mardin'de çekildi.

Konusu
Antik bir kasaba, yapılacak olan barajın suları altında kalacak ve bu zengin kültür mirası yok olacaktır. Sivil kuruluşlar barajın yapımına engel olabilmek için var güçleriyle mücadele etmeye başlarlar. Bu muhalif hareketin başını Gazeteci Metin çekmektedir. Metin, eski bir tipo makineyle çıkarttığı yerel gazeteyle baraj yapımından rant bekleyen çıkar çevrelerine karşı büyük bir mücadeleye girişir.

Gazeteci Metin isminin üzerinde simgeleşen bu mücadelenin hedefi, barajdan büyük bir rant elde etmeyi planlayan Müteahhit Sofu’dur. Metin ve arkadaşları, ellerine geçen her fırsatta Sofu’yu teşhir ederler.

Metin bir yandan bu mücadeleyi verirken, bir yandan da darmadağın olmuş hayatını bir yola koymaya çalışmaktadır. Bu dönemde Berfin isimli eski bir militanla tanışan Metin, kısa bir zaman içinde Berfin’le evlenmeye karar verir. Berfin’se sığınmak için geldiği teyzesinin kasabasında hayalet gibi saklı yaşamaktadır.

Sofu’ya karşı giriştiği mücadeleyi kaybetmeyi hiçbir şekilde kabul etmeyen Metin, düğün gecesini Sofu’ya karşı bir gövde gösterisine dönüştürür. Bu gösteri ise pahalıya patlayacaktır: Sofu’nun adamları o gece Metin’i vururlar.

Vurulan kocasını hemen hastaneye götüne Berfin’i ise tatsız bir dürpriz beklemektedir. Olayın sorgusu sırasında Berfin’in hala aranan bir suçlu olduğu ortaya çıkar ve hemen tutuklanır. Bu durum Metin’i çok derinden etkiler. Sofu’ya karşı beslediği kin daha da artmıştır.

Kasabada Metin’i yakından takip eden biri daha vardır: On yaşındaki vahşi kız Roz. Önceleri bir dağ başı köyünde yaşayan Roz, terör nedeniyle yakılıp yıkılan köydeki yaşamı sürdüremeyeceğini anlayan annesiyle birlikte bundan iki yıl önce kasabaya yerleşmek zorunda kalmıştır. Ne var ki küçük kız, kasabadaki sosyal hayata dahil olmaya pek de niyetli değildir. Yarı vahşi hayatını bu kasabada da sürdürmeye devam eder. Oysa küçük kalbi gazeteci Metin’e gizli bir aşk beslemekte, ama o Metin’le nasıl iletişim kuracağını bilememekte ve kendi
Admin
Admin
Admin
Admin

ruh hali : 5
REP GÜCÜ : 553534

karakter
SİİRTGENCLİK: www.siirtgenclik.tr.gg

https://kara.yetkin-forum.com

- Similar topics